Обчислювальні прилади та техніка

                                          Індивідуальні учнівські рахівниці.

   (мав кожен учень початкових класів)

 

     Рахівниця — просте механічне облаштування для проведення арифметичних розрахунків, один з перших обчислювальних пристроїв. Одним із найвідоміших в Україні різновидів рахівниці була російська рахівниця.

     Рахівниці досить довго використовувалася для грошових та інших підрахунків в XX столітті. Роботі на них вчили в школі, починаючи з початкових класів. В наші дні майже повністю витіснена електронними калькуляторами.

Настільна рахівниця з кабінету директора.

 

                                                        Логарифмічна лінійка.

 

       Логарифмічна лінійка цікавий винахід, широко використовувалась до винайдення калькуляторів. Вона, судячи по назві, може вираховувати логарифми, а ще множити/ділити, додавати та віднімати. Знаходити синуси і косинуси та ще багато іншого.

    Настінна логарифмічна лінійка яка вивішувалася на класну дошку в кабінеті математики для демонстрації дій на ній.

       Логарифмічна лінійка цікавий винахід, широко використовувалась до винайдення калькуляторів. Вона, судячи по назві, може вираховувати логарифми, а ще множити/ділити, додавати та віднімати. Знаходити синуси і косинуси та ще багато іншого. 

 

                                                  Зовнішній вигляд індивідуальної лінійки:

 (лінійкою був забезпечений кожен учень середньої та старшої школи і вмів працювати з нею)

     У 1979 році було придбано перші мікрокалькулятори.

На уроках хімії всі учні дістали можливість при розв»язуванні розрахункових задач відпрацьовувати навики роботи на новому обладнанні.   На уроці хімії учні 8-го класу: Лисак Любов та Зражевський Василь.

1979 рік придбано клас групового контролю, що був змонтований в кабінеті фізики та лінгафонний кабінет для вивчення іноземної мови.

  1985 рік придбано обладнання для кабінету обчислювальної техніки і обладнано 12 робочих місць.

    1991 рік. Випускники школи у класі інформатики , в якому було обладнано 8 робочих місць побутовими комп’ютерами «Электроника» мікро – ЕОМ індивідуального користування БК 0010 – 01. Всі  комп’ютери були з’єднані між собою локальною мережею.

ПЕОМ могла використовуватися для розв’язання задач обчислювального, ігрового, навчального характеру та обробки довідкової інформації.

                 Персональний комп’ютер подарований школі керівником фермерського господарства «Лан» Сморщком Володимиром Миколайовичем у 2002 році.

 Комп’ютерний клас на 5 робочих місць подарований школі губернатором Харківської області Євгеном Петровичем Кушнарьовим у 2003 році.

Запись опубликована в рубрике Школа. Добавьте в закладки постоянную ссылку.