Технічні засоби навчання для вдосконалення навчально-виховного процесу

Технічні засоби навчання для вдосконалення навчально-виховного процесу, що використовувалися до впровадження в життя сучасних мультимедійних пристроїв.

В програмах вищих навчальних закладів, педагогічних училищ, курсів підвищення кваліфікації вчителів був введений предмет «Технічні засоби навчання». По завершенню курсу студенти і слухачі здавали екзамен на вміння користуватися технічними засобами навчання і одержували кваліфікаційне посвідчення встановленого зразка. Щорічно в школі проводилися короткотермінові заняття повторення знань з цього питання.

                  Самим простішим технічним засобом навчання був фільмоскоп. Згідно з інструкцією він був рекомендований для використання в системі дошкільної освіти, а також в будинках культури, хатах-читальнях та школах. З його допомогою можна було проектувати на екран діафільми. В кожній школі був величезний за кількістю і різноманітністю набір діафільмів як чорно-білих так і кольорових.     Фільмоскоп – рік випуску – 1955      Рік випуску – 1967

 На зміну прийшов проектор фільмоскопу універсальний. З його допомогою можна було здійснювати проекцію на екран діафільмів та діапозитивів.

Доброї слави заслужив епідіаскоп ЕПД. За його допомогою здійснювалася проекція на екран:

–          прозорих діапозитивів;

–          непрозорих плоских зображень – малюнків, текстів, листівок, а також непрозорих об»єктів – засушених рослин, комах. Апарат був мрією багатьох вчителів.              Рік випуску – 1966

        Першою шкільною звуковідтворюючою апаратурою був патефон. Прилад за допомогою якого можна було прослуховувати звукозаписи  платівок. В шкільному краєзнавчому музеї зберігається діючий патефон. Цим патефоном свого часу районний відділ освіти нагородив  вчителя   трудового навчання М.О.Акименка.   На зміну патефону прийшла в школу радіола, яка давала змогу не тільки приймати сигнали радіостанцій, а й прослуховувати звичайні й довгограючі платівки.                                    Радіола «Харків» . Рік випуску – 1961.

 В  роботі школи почав використовуватися радіограмофон «Концертный – 2», призначений для програшу як звичайних так і довгограючих платівок. На допомогу вчителям української і російської мов, історії, біології, іноземної мови, фізичної культури почали видаватися фонохрестоматії.

                            Рік випуску – 1964. Рік придбання – 1965.

 Неперевершеним  дивом техніки був катушечний магнітофон «Дніпро 12Н», призначений для магнітного запису звука на магнітну стрічку з наступним відтворенням цього запису.                                                                                Рік випуску – 1966.

Кінопересувки призначені для кінофікації навчального процесу в школах і розраховані для демонстрації чорно – білих і кольорових 16мм звукових фільмів з оптичною чи магнітною фонограмами в умовах напівзатемнення.Шкільна кінопересувка КПШ – 4                 Кінопроектор «16 – КПЗЛ – 3» Рік випуску  – 1966                                                 Рік випуску – 1959

У восьмидесятих роках на зміну застарілій апаратурі прийшла більш сучасна.

 Діапроектор «Етюд» – портативний прилад для кадрової проекції на екран чорно-білих і кольорових діапозитивів, а також для перегляду діафільмів. (Рік випуску – 1972 )

 Кадропроектор «Кругозор» являв собою прилад високого класу для проектування на екран діапозитивів. Курування приладом здійснювалося за допомогою пульта. ( Рік випуску – 1973)

   Рік випуску-1975

Кіноустановка портативна КПІ «Радуга» для демонстрації чорно-білих і кольорових 16-міліметрових звукових фільмів з оптичною та магнітною фонограмою.

 Графопроектор «Лектор 2000» застосовувався для проекції на екран записів, зроблених на прозорій плівці, безпосередньо під час уроку, або зроблених раніше. Для проектування слайдів великих розмірів. (Рік випуску – 1980)

           Сучасне обладнання навчального кабінету української мови та літератури.

 

Запись опубликована в рубрике Школа. Добавьте в закладки постоянную ссылку.